درب ضد حریق

درب های ضد حریق برای سال های متمادی در دنیا در زمینه تاسیسات نفتی و گاز در دریاها و زیر ساختهای زیر زمینی استفاده می شده. اما در چند سال اخیر طی توجهاتی که سازمان های ذیصلاح در رابطه با ایمنی کلیه مراکز مسکونی ، تجاری و صنعتی داشته اند، استفاده از این درب ها برای کلیه پرژه های فوق الزامی و اجرائی شده است. در ایران نیز سازمان آتش نشانی و مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی مراجع تأئید و نظارت بر این طرح می باشند.


بر همین اساس و با تأئید مراجع فوق، شرکت رسام آرمین پرگاس با برند آرمین درب، طیف کاملی از درب های ضد حریق را ارائه می دهد که مطابق با استانداردها و دستورالعمل های مورد نیاز، برای مقاومت در برابر سخت ترین محیط ها و شدید ترین اقلیم ها مورد آزمایش قرار گرفته و موفق به کسب کلیه گواهینامه های بین المللی و داخلی گردیده اند.


ساختار درب های ضد حریق آرمین درب:

در ساختار درب های ضد حریق آرمین درب از دو لایه پشم سنگ استفاده می شود که باعث مقاومت آنها در برابر دود و حرارت می شود و اطراف این پشم سنگ نوار پلاستیکی نسوز قرار می گیرد. این نوار یا اصطلاحاً دودبند از انتشار دود به داخل واحدها و در نتیجه ایجاد خفگی برای افراد حاضر در محیط جلوگیری می کند.


همچنین در آهن استفاده شده برای دربهای ضد حریق آرمین درب، دو لایه ورق فولادی به پهنای ۱.۲۵ میلی متر، بکار می رود. در آهن بکار رفته از ۱۲ درصد کربن استفاده شده است که باعث نرم شدن و انعطاف پذیری آهن شده و موجب مقاومت فولاد در برابر حرارت بالای ۱۱۰۰ درجه سانتی گراد می گردد. مواد پرکننده فضای داخل درب از پانل پشم سنگ فشرده Rock wool باوزن مخصوص 100-90 kg/mو ضریب انتقال حرارت w/m.k 0.035 در 25 درجه سانتگراد تشکیل شده است.


چهارچوب درب ها نیز از جنس فولاد به ضخامت ۱۲ سانتیمتر می باشد.


یراق آلات نصب شده بر بروی این درب ها شامل موارد ذیل است:

- دستگیره آنتی پانیک

- قفل تاچ آنتی پانیک

- لولا آنتی پانیک

- جک آرام بند

- نوار دود بند

موارد کاربرد درب های ضد حریق:

- صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

- اتاق‌های کنترل و مراکز فرماندهی

- صنایع نظامی و دفاعی

- مراکز بیمارستانی و آزمایشگاهی

- صنایع غذایی و اتا‌ق‌های ایزوله

- پله‌های فرار ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری